poniedziałek, 9 lutego 2009

wystawa semestralna
Uznaliśmy, że wystawa semestralna to dobry punkt wyjścia – choć przegląd jest teoretycznie zamknięty dla widzów z zewnątrz, przynajmniej środowisku związanemu z Akademią oferuje niewielki wgląd w to, co udało nam się przez te 4 miesiące zdziałać. To dobry punkt wyjścia także dlatego, że spotkaliśmy się z opinią, że dość często pokaz semestralny jest lepszy niż końcoworoczny.


Wystawę obejrzeliśmy gruntowniej w piątek i mimo, że nie wszystkie sale były dostępne (oczywiście do 310 klucz studentom nie jest wydawany), zrobiliśmy kilka zdjęć tych prac, które (wedle subiektywnego i trudno weryfikowalnego klucza) uznaliśmy za ciekawe lub które chcielibyśmy zaproponować czytelnikom, którzy wystawy z różnych względów widzieć nie mogli. Wszystkiego, z oczywistych względów, nie moglibyśmy pokazać.

Na koniec nieśmiało przyznaliśmy się przed sobą, że to, co zobaczyliśmy, zaskoczyło nas pozytywnie. Mało tego - wystawa skłoniła do szybkiej dyskusji o postawie samych studentów, którzy, choć nadal zdają się nie mieć specjalnie wyraźnej potrzeby dokonywania jakiegokolwiek ‘wyłomu’, naszym zdaniem wykazują oznaki pewnego zniecierpliwienia systemem kształcenia, które to zniecierpliwienie powszechnie uchodzi za wyraz poszukiwania twórczej możności wypowiedzenia się. Z tego też prawdopodobnie powodu najdłużej posiedzieliśmy w I pracowni Intermedialnej prof. Bajka – dużo tu prac, które naszym zdaniem wyróżniają się chęcią ‘mocnej’ wypowiedzi, są prowokujące i spodobały się nam zapewne także dlatego, że wpisują się w naszą własną potrzebę przedefiniowania siebie i otoczenia, w którym spędzimy jeszcze półtora roku. Naszym zdaniem to po prostu świetny zestaw różnorodnych plastycznych poczynań.

Nie chcielibyśmy dalej rozwijać tych myśli, dlatego proponujemy wam zestaw reprodukcji, mając nadzieję, iż staną się one pretekstem do dyskusji – piszcie komentarze, a jeśli macie własne sugestie, co z wystawy powinno się wyróżnić, przesyłajcie do nas teksty lub/i fotografie.

Prof. Misiak:

Michał Stonawski, IV rok

Paweł Kowalczyk, II rok

Grzegorz Kozłowski, III rok [fragment]

Dawid Czycz, IV rok [fragment]


Dawid Czycz, III rok

Barbara Strykowska, IV rok

Tobiasz Czerniejewski, IV rok [fragment]

Prof. Wsiołkowski:

Stian Conradsen, IV rok

Marcin Kowalik, studia doktoranckie

Prof. Bednarski:

Marzena Wołowicz, IV rok

Agnieszka Fluder, II rok

Prof. Bednarczyk:

Marcin Turecki, V rok

Grzegorz Siembida, V rok

Dominik Stanisławski, IV rok

Bartosz Kokosiński, V rok

Michał Zawada, IV rok

Tomasz Baran, IV rok

Tomasz Baran, IV rok

Prof. Brincken:

Katarzyna Prusik, IV rok

Prof. Rodziński:

Katarzyna Stryszowska, IV rok

Monika Smyła, IV rok

Marcin Książek, III rok

Prof. Bajek:Dominika Błaszczyk, II rok

Rafał Piekarz, IV rok

Adrian Kolerski, II rok [fragment]

Magadalena Chojnacka, V rok


Helena Markiewicz, IV rok [fragment]

Prof. Waltoś:


Joanna Róg, V rok


Prof. Matuszewski:

Joanna Jóźwicka, I rok

3 komentarze:

  1. widzę że nic ciekawego nie wybrano, no ale nie ma sie co dziwi. bez brawury, bez polotu.
    żadna konkurencja. jestem ciekaw jak ten blog będzie się rozwijał jak na razie bez ekstazy, ale czy wogóle ona kiedys nastapi??????? zobaczymy, pozdrawiam gwiazda.

    robertkuta.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń